Επιλέξτε τη γλώσσα σας

Εδώ συζητάμε γιά οτι θέλουμε.
Αρκεί να γίνεται με κόσμιο τρόπο, και να μην προσβάλουμε κανέναν.

Χαρίζεται καθαροαιμο ΠΕΚΙΝΟΥΑ

Περισσότερα
24/06/2013 10:37 - 25/06/2013 11:28 #6070 από betover
Μερικες μερες πριν, βρηκα στον δρομο αυτο το υπεροχο πλασμα....ΠΕΚΙΝΟΥΑ. Δεν ειχε τσιπακι ουτε λουρακι.
Κανενας δεν ενδιαφερθηκε να το αναζητησει ....το σκυλακι ηταν (και ειναι) φρεσκοκουρεμενο, ομως πολυ φοβησμενο και φυσικα δεν μπορεσα να το αφησω στην τυχη του....
Ετσι , αποφασισα να το παω στον κτηνιατρο .
Το πρωτο που μου ειπε ο κτηνιατρος ηταν να παω στην αστυνομια και να δηλωσω οτι το βρηκα !!!!!
Την ιδια μερα κιολας του εκανα ολες τις απαραιτητες εξετασεις να δουμε εαν το σκυλακι χρειαζεται καποια θεραπεια αμεσα...εαν πασχει απο καποια ασθενεια.
Ευτυχως οι αναντησεις ηταν ΟΛΕΣ ΤΕΛΕΙΕΣ!!!!!
Το μοναδικο προβλημα που ειχε (και εχει) ειναι οτι εχει εκ γενετεις μια δυσπλασια στα πισω ποδια η οποια εχει επερεασει και τα μπροστινα.

Το Σκυλακι φυσικα δεν μπορουσα να το δωσω αμεσα για 3 λογους....

Α. Ειναι τοσο γλυκο και παιχνιδιαρικο που θα το ηθελα να το κρατησω και ας εχω ακομα 3 σκυλακια σπιτι μου .

Β. Δεν υπαρχουν τοσο ζωωφιλοι οπου θα υιοθετουσαν ενα ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟ ΠΕΚΙΝΟΥΑ με δυσπλασια στα ποδια .

Γ. Δεν θα μπορουσα σε καμια περιπτωση να το δωσω οπως - οπως απλα για να το ξεφορτωθω μη γνωριζοντας οτι καποιος θα το προσεχει και θα το αγαπησει.

Φυσικα εχουν γινει καποια εξοδα.
Οι εποχες ειναι πολυ δυσκολες τουλαχιστον οικονομικα για ολους τους Ελληνες , ετσι και εμεις δεν ειμαστε πλουσιοι , ομως εκανα τα εξοδα , φυσικα με την βοηθεια και την ανοχη του κτηνιατρου (μου εκανε πολυ καλες τιμες και επισης μου εκανε δωρο τα εμβολια !!!!) για να δωσω μια καλυτερη ζωη στο σκυλακι απο οτι θα ειχε παρατημενο ή διωγμενο , ή απο την αδιαφορια του αφεντικου του.

Δεν ζηταω ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ (Πως θα τολμουσα αλλωστε να το κανω;;;)
Ουτε τα εξοδα για το τσιπακι ουτε τα εξοδα για τις εξετασεις , λουρι για τσιμπουρια κλπ.

Το μοναδικο πραγμα που ζηταω ειναι να βρεθει ενας ανθρωπος οπου να καταλαβω και να πιστεψω οτι το αγαπαει και οτι θα περναει τουλαχιστον οπως θα περναγε με μενα!!!!!!!
Δεν με ενδιαφερει να το δωσω αμεσα .....ισως και να μη τον δωσω θα ηταν μια λυση (τι 3 σκυλακια τι 4!!!!!) Απλα ισως καποιος να εχει επιθυμησει να υιοθετησει ενα ΠΕΚΙΝΟΥΑ αλλα να μην εχει χρηματα να το αγορασει. Ετσι του δινω την δυνατοτητα ΔΩΡΕΑΝ να αποκτησει το σκυλακι που θα ηθελε.

<<FOREST>>
(ετσι τον ονομασα απο το γνωστο σλογκαν της δημοφιλους ταινιας
<<Forrest Gump>>, οπου το κοριτσακι φωναζει -προτρυνει τον πιτσιρικο να τρεξει <<RUN FOREST , RUN>> )









fairbet365.webnode.gr/
ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΝΩ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ
Συνημμένα:
Last edit: 25/06/2013 11:28 by betover.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "_QQ_"Σε Ευχαριστώ"_QQ_": BigParas, v_22

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
24/06/2013 14:52 #6071 από v_22
Απαντήθηκε από v_22 στο θέμα Δωριζεται καθαροαιμο ΠΕΚΙΝΟΥΑ
Ασε βρεε,,, πες οτι δεν σου καθεται για κυνοδρομιες και το δινεις!!!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "_QQ_"Σε Ευχαριστώ"_QQ_": betover

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.453 δευτερόλεπτα

Στηρίξτε την ιστοσελίδα μας

 Οι υπηρεσίες της ιστοσελίδας μας προσφέρονται ΔΩΡΕΑΝ σε όλο τον κόσμο.

Αν επιθυμείτε, μπορείτε να συμβάλετε στα έξοδα της σελίδας μας , χρησιμοποιόντας την παρακάτω φόρμα ΔΩΡΕΑΣ

 

Support our Website

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ

  • Χρήστες 7481
  • Άρθρα 188
  • Εμφανίσεις Άρθρων 3101966

 

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 425 επισκέπτες και κανένα μέλος

 

 

 

Βίντεο με οδηγίες

Ακολουθήστε την σύνδεση και δείτε

τα βίντεο των υπολογιστών μας

 

Στατιστικά Ιστοσελίδας