Επιλέξτε τη γλώσσα σας

Καλώς ήρθατε στο Kunena Φόρουμ!

Πείτε σε μας και τα μέλη μας ποιοι είστε, τι σας αρέσει και γιατί γίνατε μέλος αυτού του Ιστότοπου.
Καλωσορίζουμε όλα τα νέα μέλη και ελπίζουμε να σας βλέπουμε συχνά!

Συστηθείτε παρακαλώ

Περισσότερα
17/03/2012 13:51 #1314 από DragoS
Συστηθείτε παρακαλώ δημιουργήθηκε από DragoS
Καλησπέρα σε όλους τους ‘’φίλους’’.
Είπα να μην θίξω μερικά πράγματα που λέχτηκαν στο chat room του site , αλλά πλέον δεν έχω αυτό το δικαίωμα, μετά από την τοποθέτηση , του χρήστη,kostas1.
Πρώτα από όλα θα ήθελα να αυτοσυστηθώ, έτσι ώστε να ξέρετε σε γενικές γραμμές ποιος σας μιλά, και τι σας λέει.
Χρήστος ετών 45 από Βόλο.
Ξεκίνησα τα στοιχηματικά παιχνίδια το 1993 στον κρατικό φορέα ΟΠΑΠ.
Αποσύροντας μετοχές αξίας 273,000 δρχ από τοποθετημένες μετοχές , και βάζοντας τα χρήματα αυτά σε έναν λογαριασμό στην Alpha Bank, που άνοιξα επίτηδες ώστε να ξέρω ανά πάσα στιγμή τι μου γίνετε , και μαζί με ένα τετράδιο μελιμετρέ, άρχισα την υπέροχη διαδρομή που δεν ήταν καθόλου εύκολη, αλλά τρομακτικά δύσκολη και επίπονη, πνευματικά.
Οργανωτικός όπως πάντα, και χωρίς να έχω το δικαίωμα να χάσω χρήματα, αμέσως αντιλήφτηκα ότι πρέπει να κάνω ‘’καλό κουμάντο’’ και έτσι έκανα.
Χώρισα το κεφάλαιο μου στα 4=68250 την εβδομάδα και αυτό το ποσό στα 4=17062 δρχ την ημέρα.
Άρχισα λοιπόν από την αρχή με αυτό που αποκαλούμε οικονομική διαχείριση , κομμάτι που είναι εξίσου βασικό όσο και το στοίχημα.
Έχοντας μάθει από το 13άρι του ΠΡΟΠΟ, να καλύψω σημεία με 1Χ, 12, ή με τριπλή 1Χ2 το να πιάσω τετράδα μου φαινόταν παιχνιδάκι, ειδικά για ομάδες Ελλάδος και Ιταλίας.(αυτές είχε το ΠΡΟΠΟ τότε), και έτσι δειλά δειλά έκανα τον πρώτο απολογισμό, που για μεγάλη μου τύχη ήταν θετικός για αρχή.
Ακόμα έχω κρατήσει και το τετράδιο και όλα τα κουπόνια του ΟΠΑΠ κερδισμένα-χαμένα χρονολογικά ταξινομημένα τόσο αυτά όσο και το τετράδιο μελιμετρέ.
Έτσι ο πρώτος χρόνος στέφτηκε από μια καλή πορεία με θετικό ταμείο, και παρομοίως κύλησε και η 2η χρονιά.
Τα κέρδη φυσικά δεν ήταν σοβαρά, για 2η ενασχόληση, αλλά όχι αμελητέα.
Ενθαρρύνθηκα από την όλη προσπάθεια μου, και έτσι αναζητώντας μεγαλύτερες αποδόσεις στράφηκα προς την ξένη αγορά, και συγκεκριμένα στην Sportingbet.
Με την ίδια ακριβώς συνταγή οικονομικής διαχείρισης αλλά με διαφορετικό τρόπο επιλογής παιχνιδιών, (μονά αποδεκτά) συνέχισα για μια ακόμη φορά την καλή πορεία.
Τα κέρδη εδώ δεν ήταν τα αναμενόμενα, και αυτό γιατί έπαιζα μόνο μονά παιχνίδια.
Ακολούθως την επομένη χρονιά άρχισα να παίζω με διάφορα συστήματα και όχι μόνο σε 1χ2 , αλλά άντερ όβερ ημ/τελ ακριβή σκόρ κλπ.
Εκεί έχασα την μπάλα και κόντεψα να βρεθώ με χαμένη την κάβα, πράγμα που δεν έγινε γιατί από μεγάλη τύχη κερδίζω ένα πολύ μεγάλο στοίχημα, όπου ήταν και το τελευταίο μου εκεί, και αυτό γιατί , από τον φόβο μου μήπως και δεν μου τα δώσουνε τα χρήματα, τα έκανα όλα ανάληψη, και έκτοτε δεν μπόρεσα ποτέ ξανά να κάνω κατάθεση.
Παράλληλα και για το χατίρι ενός φίλου ξεκίνησα και ένα site, όπου εκεί αρκετοί φίλοι θα μπορούσαν να δουν τις προτάσεις που πάντα πρώτος τις έπαιζα, και την ίδια χρονιά άρχισα να αρθρογραφώ στον έντυπο τύπο.
Με την πάροδο του χρόνου μεταπήδησα στο ανταλλακτήριο όπου εκεί έπρεπε να μάθω , εξ αρχής το κάθε τι.
Η πρόκληση μεγάλη και ο αγώνας σκληρός με το περιβάλλον της betfair, αλλά έπρεπε να μάθω γρήγορα και σωστά.
Η τακτική και η συνταγή όμως ίδια και απαράλλακτη με τα προηγούμενα χρόνια.
Εφημερίδες , site προγνωστικών και το κάτι παραπάνω που έκανα ήταν να βλέπω ένα προς ένα το site της κάθε ομάδας.
Όπως καταλαβαίνεται αυτό ήταν χρονοβόρο και πολύ επίπονο, σε σχέση με τα κέρδη.
Βοήθεια σε αυτό είχα από ανθρώπους που ξέρανε και θέλανε να μεταδώσουν σε μένα την γνώση τους, μέσα από διάφορα site-forums , όπου η ανταλλαγή απόψεων ήταν πλούσια από όλες τις πλευρές.
Έτσι μυήθηκα εύκολα και γρήγορα στα μυστικά του επαγγέλματος, και είδα μέσα από άλλους παίκτες τα λάθη τα οποία δεν θα έπρεπε να κάνω εγώ.
Κάπου εδώ γνώρισα και τον αναγνωρισμένης φήμης παίκτη jimmakos, όπου και ήταν η αρχή έμπνευσης των συστημάτων μου.
Σε αυτό το κομβικό σημείο κατάλαβα ότι ο σκληρός δρόμος της πρόβλεψης, ξεψυχούσε και ήταν θέμα χρόνου να αποχωρήσω από αυτό τον τρόπο προσέγγισης παιχνιδιών.
Ολοκληρώνοντας το 2005-6 το άντερ κ όβερ , άρχισα να το τρέχω το 2006-7 με πάρα πολύ καλά αποτελέσματα, μέχρι και τον τελευταίο μήνα όπου μια μεγάλη κοιλιά μου αφήρεσε μεγάλο μέρος από τα κέρδη, πέφτοντας στο πενιχρό ποσοστό της τάξεως 14%.
Το εγκατέλειψα άμεσα ρίχνοντας το βάρος στο 1χ2 και βρίσκοντας τους αλγόριθμους , όπου η επαλήθευση τους ήταν και είναι 85%.
Έτσι το 2008 ξεκινά νέος αγώνας δρόμου, για την επαλήθευση του όλου εγχειρήματος.
Δυστυχώς κάποια πολύ σοβαρά προβλήματα με ανάγκασαν να απέχω από κάθε είδους δραστηριότητα.
Και φτάνουμε στο σήμερα, όπου μετά από θέληση του φίλου μου Γιώργου-Oviedo να έρθω εδώ και να βοηθήσω όσο και με όποιο τρόπο μπορώ , πήρε σάρκα και οστά.

υγ.ανεβαζω την πορεία μου στην bwin απο την στιγμή που ήρθα εδώ, η οποία ματα θα παρακαλέσω να αφεραιθεί, ώστε να μην προκαλούμε με τα κέρδη.





xrikos67@yahoo.gr
Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "_QQ_"Σε Ευχαριστώ"_QQ_": oviedo, papos5000, v_22

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.401 δευτερόλεπτα

Στηρίξτε την ιστοσελίδα μας

 Οι υπηρεσίες της ιστοσελίδας μας προσφέρονται ΔΩΡΕΑΝ σε όλο τον κόσμο.

Αν επιθυμείτε, μπορείτε να συμβάλετε στα έξοδα της σελίδας μας , χρησιμοποιόντας την παρακάτω φόρμα ΔΩΡΕΑΣ

 

Support our Website

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ

  • Χρήστες 7481
  • Άρθρα 188
  • Εμφανίσεις Άρθρων 3101966

 

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 470 επισκέπτες και κανένα μέλος

 

 

 

Βίντεο με οδηγίες

Ακολουθήστε την σύνδεση και δείτε

τα βίντεο των υπολογιστών μας

 

Στατιστικά Ιστοσελίδας