Επιλέξτε τη γλώσσα σας

Οτιδήποτε αφορά το πρόγραμμα προγνωστικών μας και το εργαλείο στατιστικής πρόβλεψης αποτελεσμάτων για το στοίχημα

Μομεντουμ και Τάση...

Περισσότερα
13/01/2013 16:10 #4314 από tassos07
Απαντήθηκε από tassos07 στο θέμα Απ: Re: Απ: Μομεντουμ και Τάση...
Ενα επιπλέον μπράβο και ένα επιπλέον ευχαριστώ και από εμένα.

Το θέμα που μου κίνησε την περιέργεια είναι η εισαγωγή των στοιχείων. Υποθέτω οτι την έχεις κάπως αυτοματοποιήσει, αλλοιώς ο όγκος της εργασίας θα ήταν ανυπόφορος.
Μήπως μπορείς να μου πείς πως το έκανες ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Τάσος
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "_QQ_"Σε Ευχαριστώ"_QQ_": Ironbird, spinozagr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
13/01/2013 18:29 - 13/01/2013 18:30 #4317 από spinozagr
Απαντήθηκε από spinozagr στο θέμα Απ: Re: Απ: Μομεντουμ και Τάση...

tassos07 έγραψε: Ενα επιπλέον μπράβο και ένα επιπλέον ευχαριστώ και από εμένα.

Το θέμα που μου κίνησε την περιέργεια είναι η εισαγωγή των στοιχείων. Υποθέτω οτι την έχεις κάπως αυτοματοποιήσει, αλλοιώς ο όγκος της εργασίας θα ήταν ανυπόφορος.
Μήπως μπορείς να μου πείς πως το έκανες ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Τάσος


Νασαι καλά φίλε Τάσο,

Φυσικά και θα σου πω αν και το εχω ξαναναφερει...

Κάποιοι μου λένε μην λες τιποτα, αλλά πέρα απο το οτι τιποτα δεν ειναι μαγικο, στην ζωή μου εχω μάθει ένα πράγμα...

Ακόμα και να αντιγράψουν ενα πράγμα που εχεις έχεις κάνει... πάντα μα πάντα θα βρισκεσαι ενα βήμα μπροστα... Λοιπόν πολύ περιαυτολογησα, λες και εχω φτιαξει καμια πυρινικη κεφαλη και βαυκαλιζομαι τριγυρω της... χαχαχαχ

Τα στοιχεια λοιπον τα αντλω απο το soccerstats.com σε raw μορφη και τα μεταμορφώνω στην μορφη που θέλω χρησιμοποιωντας vba (visual basic) για Εχcel...

Στην ουσια δηλαδη ολα ειναι αυτοματοποιημενα....πιο πολυ χρονο μου παιρνει να τα ανεβασω παρα να τα φτιαξω....

Προσωπικά θα τα ανεβαζω απο αυτο εδω το βήμα... αρχες εβδομαδος για να εχει οποιος θελει μια πρωτη εικονα...

....και τελειωνω λεγοντας τουτο... το προγραμμα αυτο δεν ειναι πυθια ειναι όμως ενα καλο οπλο στην φαρετρα καθε παικτη που ΜΑΖΙ με τα ρεπορταζ του καθε αγωνα μπορει να μας δωσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ...

αυτα τα ολιγα... καλη συνεχεια

Το καλό με το μελλον ειναι οτι οσο πάει και πλησιαζει...
Last edit: 13/01/2013 18:30 by spinozagr.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "_QQ_"Σε Ευχαριστώ"_QQ_": BigParas, vasilis, XristosPap, tassos07

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
14/01/2013 20:50 - 14/01/2013 21:40 #4324 από sneaky
Απαντήθηκε από sneaky στο θέμα Απ: Over - Under σε δυαδες...

spinozagr έγραψε: Ο τύπος που χρησιμοποιούμε για τον εντοπισμό της κλίσης και αρα του Momentum ειναι ο κατωθι

av(χ2-χ1) / av(ψ2-ψ1)

οπου
av = μεσος όρος
χ2 = last 8 home games
x1= all home games
ψ2= last 8 away games
ψ1 = all away games

οπως προανεφερα και παραπάνω όσο μεγαλυτερο της μοναδος το αποτέλεσμα τοσο ποιο "θερμα" πέρνουμε την ενδειξη του Provlepsis σε περιπτωση οβερ...

στην διαθεση σας για οποιαδηποτε απορία ή αλλη επισημανση.

Ευχαριστώ.


Φίλε και συνονόματε μπαίνω κι εγω δειλά δειλά στην συζητηση, τονιζοντας πως δεν εχω γνωσεις μαθηματικων, όρων χρηματιστηριου κλπ, ενω και στο εξελ αυτοδιδακτος ειμαι και ακομα εχω να μαθω πολλα. Θα σε παρακαλούσα όποτε βρεις χρόνο να μου κάνεις μια διευκρίνιση:

Ο τυπος σου διαιρει( ;; ) τον ΜΟ των γκολ (υπερ + κατα) του γηπεδουχου ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ (ή ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΕΝΤΟΣ + ΕΚΤΟΣ;;) και στα ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 8 ματς (και παλι ΣΥΝΟΛΙΚΑ ή ΕΝΤΟΣ-ΕΚΤΟΣ ;; ) με τον ΜΟ των γκολ (υπερ + κατα) του φιλοξενουμενου ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ (ή ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΕΝΤΟΣ + ΕΚΤΟΣ ;; ) και στα ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 8 ματς(και παλι ΣΥΝΟΛΙΚΑ ή ΕΝΤΟΣ-ΕΚΤΟΣ;;).

Ό,τι και να ισχύει από τα πιθανά ζευγάρια συσχετισμών στα οποία ζητώ την διευκρίνισή σου, κατά την ταπεινή μου άποψη η παραπάνω διαίρεση δεν έχει λογική. Το λογικότερο θα ήταν ο τύπος να είναι ο εξής διατηρώντας κατά γράμμα την αντιστοιχία που έχεις δώσει στα χ1, χ2, ψ1,ψ2:

av(χ2-ψ2)/av(χ1-ψ1)

Με απλά λόγια βγάζεις τον μέσο όρο των ΣΥΝΟΛΙΚΩΝ ΤΕΡΜΑΤΩΝ (είτε συνολικά είτε εντός και εκτός έδρας αντίστοιχα, ανάλογα με την οπτική σου όπως μου είχες πει ένα βράδυ στο τσατ) και των δύο ομάδων και τον διαιρείς με τον μέσο όρο των ΤΕΡΜΑΤΩΝ στα ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 8 (ή 4 ή 6 ή όσα θέλει ο καθένας...) ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ (και πάλι είτε συνολικά είτε εντός και εκτός έδρας αντίστοιχα).

Ελπίζω να μην μπέρδεψα ούτε εσένα ούτε και όσους φίλους παρακολουθούν το θέμα και περιμένω την απάντησή σου.
Last edit: 14/01/2013 21:40 by sneaky.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "_QQ_"Σε Ευχαριστώ"_QQ_": DragoS, Ironbird

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
14/01/2013 21:37 #4325 από DragoS
Απαντήθηκε από DragoS στο θέμα Απ: Μομεντουμ και Τάση...
Κακως Κωστα που ασχολείσαι με πυροτεχνηματα.

Βασικα ο τυπος δεν εχει να υποδηξει σε μαθηματικο επιπεδο απολυτως τιποτα.

Οποτε κατα την γνωμη μου μην ξανα ασχοληθεις, με αυτο το θεμα.

Οποιος μπορει και θελει παρουσιαζει, ολο το εγχηρημα και μαλιστα με αποδειξης τυπου, ''βαθος χρονου''.

xrikos67@yahoo.gr
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "_QQ_"Σε Ευχαριστώ"_QQ_": Ironbird

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
14/01/2013 21:48 #4326 από spinozagr
Απαντήθηκε από spinozagr στο θέμα Απ: Μομεντουμ και Τάση...
Καλησπέρα Sneaky,

To X ειναι η γηπεδουχος ομάδα και το Ψ η φιλοξενουμενη...

Στο συγκεκριμενο "συστημα"... βλέπω τι γκολ βάζει η γηπεδουχος στα τελευταια 8 παιχνιδια της σε σχεση με το συνολο των παιχνιδιών της... το ιδιο και με την φιλοξενούμενη...

Ειναι λογικό ότι εαν σκοραρουν λιγοτερο στα τελευταια τους παιχνιδια σε σχεση με το συνολο των παιχνιδιων τους το μομεντουμ θα ειναι αρνητικο το ιδιο και το slope που όπως γραφω σε προηγούμενο post αφου αυτα πάνε μαζί...

Αυτο που μου λες δεν μου φαινεται "καθαρο", αλλα είναι και η ωρα περασμένη και δεν εχω και πολυ καθαρο μυαλο... θα το κοιταξω καλυτερα αυριο και θα σου πω... μπορει να εχει βαση και αυτο που λες...δεν ξερω

Παντως μπορώ να σε διαβεβαιώσω όμως ότι ο τυπος που εφαρμόζω "έχει λογική" αφού κοιτάει την ορμη του γηπεδουχου και του φιλοξενούμενου σε απόλυτους και σχετικους αριθμους...

Σε κάθε περίπτωση Το οτι εφαρμοζω αυτό δεν σημαίνει ότι ειναι και το μοναδικο... μπορούμε να το δουμε απο πολλες οπτικες γωνίες...

Τα λέμε καλη συνεχεια

Το καλό με το μελλον ειναι οτι οσο πάει και πλησιαζει...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
14/01/2013 22:05 #4327 από spinozagr
Απαντήθηκε από spinozagr στο θέμα Απ: Μομεντουμ και Τάση...

xrikos67 έγραψε: Κακως Κωστα που ασχολείσαι με πυροτεχνηματα.

Βασικα ο τυπος δεν εχει να υποδηξει σε μαθηματικο επιπεδο απολυτως τιποτα.

Οποτε κατα την γνωμη μου μην ξανα ασχοληθεις, με αυτο το θεμα.

Οποιος μπορει και θελει παρουσιαζει, ολο το εγχηρημα και μαλιστα με αποδειξης τυπου, ''βαθος χρονου''.


...και ενω απαντουσα στον sneaky μόλις πάτησα post ειδα αυτό το καλούδι...

Ας τα πάρουμε λοιπόν απο την αρχή...

Κακως Κωστα που ασχολείσαι με πυροτεχνηματα.Οποτε κατα την γνωμη μου μην ξανα ασχοληθεις, με αυτο το θεμα.


Εκτός απο αγενής είσαι και αξεστος... Νουθεσιες δεν ζήτησα απο κανένα και δη απο τετοιου επιπεδου "ανθρώπους"... Δεν σου αρέσει δεν το παρακολουθείς... τέτοιου ειδους δημοσιες κομπλεξικες παρεμβάσεις δεν εκθετουν εμενα...

Οποιος μπορει και θελει παρουσιαζει, ολο το εγχηρημα και μαλιστα με αποδειξης τυπου, ''βαθος χρονου''.


Εχεις πολυ πλάκα... Να αποδείξω τi ακριβώς;;; ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ... οι τυποι ειναι απόλυτα "συνομοι" και εδω δεν τιθεται ζητημα πυθιας... το εχω πει επανηλημενως...ειναι απλως ενα εργαλειο...

Κλεινω λεγοντας τούτο... Η απύθμενη αγένεια σου δεν εχει πραγματικα ορια.... και αν θα πρεπει να συνεχιζω να αντιπαρατιθεμαι στο τέλος θα εξομοιωθώ προς τα κάτω... βάζω τελεία εδώ και θα σε παρακαλούσα να μην ξανασχοληθεις αφου ειναι πυροτεχνημα και δεν εχει κανενα μαθηματικο επιπεδο (εδω γελαω δυνατα)...

Καλο βραδυ.

Το καλό με το μελλον ειναι οτι οσο πάει και πλησιαζει...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "_QQ_"Σε Ευχαριστώ"_QQ_": XristosPap

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
15/01/2013 15:30 #4330 από DragoS
Απαντήθηκε από DragoS στο θέμα Απ: Μομεντουμ και Τάση...
Είπα να το αφήσω έτσι και να μην σου απαντήσω, αλλά έχω υποχρέωση απέναντι σε μέλη του φόρουμ και στους φίλους να το κάνω.
Βρίσκεσαι εδώ μέσα υπό την ανοχή και τις ‘’πλάτες ‘’ του ιδιοκτήτη ο οποίος δεν έχει δώσει καμιά εξήγηση τι είδους κομήτης είσαι εσύ και τα γραφόμενα σου.
Έρχεσαι από το πουθενά και μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα , έχεις το θράσος να εξαπολύεις ύβρις

Εκτός απο αγενής είσαι και αξεστος..

τόσο σε έμενα όσο και στους φίλους μου.
Με αποκαλείς αγενή και άξεστο, χωρίς αυτό να ευσταθή από τα παραπάνω γραμμένα.
Έχεις το θράσος να λες ( τετοιου επιπεδου "ανθρώπους"... ) λες και με ξέρεις η ξέρεις την προσφορά μου γενικά στον στοιχηματικό χώρο.
Αλλά δεν μας έχεις πει η δήξη εσύ τι φάρα είσαι, που προφανώς , και για να σου εμπιστευτεί ο Κώστας αυτή την θέση λογικά σε θεωρεί ‘’έμπιστο άνθρωπο’’.
Τόσο πολύ έμπιστο που δεν έχει κάνει κάτι ανάλογο με τον Σταύρο που είναι η ψυχή και το σώμα του φόρουμ, καθώς η προσφορά του είναι η ποιο πλούσια και εφ όλης της ύλης, από τον κάθε έναν από εμάς.
Υποτιμάς τον κάθε έναν που στην ‘’λέει ‘’ κατάφατσα, στο chat room και τα λόγια σου , είναι μια σκέτη ασυναρτησία, από το Α ως το Ω.
Έχεις αρπαχτεί με τα καλύτερα μέλη και πολύ αξιόλογα άτομα σωστούς κυρίους γιατί σε καίνε τα επιχειρήματα τους, και δεν μπορείς να τους αντικρούσεις.
Στην τελική δεν έχουμε ανάγκη το ημιτελές και ανεπαρκές σύστημα σου ,που δεν έχει να μας παρουσιάσει απολύτως τίποτα, και δεν περιμένουμε να μας πεις εσύ πως θα κερδίζουμε από το στοίχημα, και πως θα βγάζουμε συστήματα, και στο λέει αυτό ένας άνθρωπος που είδη έχει βγάλει αρκετά επιτυχημένα συστήματα.
Με εσένα τελείωσα και δεν θα ξανά ασχοληθώ . εκτός και αν με φτάσεις στα άκρα, οπότε θα υποστείς και τις συνέπειες .

Υγ. από τον Κώστα θα περιμένω μια ορθή τοποθέτηση που τηρεί σιγή ιχθύος.
Αν έφερες αυτό το ερπετό εδώ μέσα για να αναβάσεις την θέση του σάιτ , απλά να μας το πεις και σε εμάς να τον κάνουμε ακόμα περισσότερη πλάκα (χτες στο skype γελάσαμε με την καρδιά μας), αν πάλι είναι κολλητός σου, μπράβο σου να τον χαίρεσαι, πάντα τέτοια.
Έχεις καταφέρει να δυσαρεστήσεις αρκετούς εδώ μέσα με τον πικάσο που κουβάλησες.
Δικαίωμά σου φυσικά να κάνεις ότι εσύ νομίζεις σωστό, για το σαιτ, ακόμα και να με μπανάρεις, και την τελική απόφαση θα την πάρεις εσύ, και θα στο θέσω καθαρά, η ΕΓΩ η το ερπετό, εδώ μέσα.
Υγ2. Στα 2 και κάτι χρόνια δεν θυμάμαι να έχει βρίσει κανείς κανέναν εδώ παρά μόνο το ερπετό, εκτός μιας περίπτωσης όπου πολύ ευγενικά ο Σταύρος για πάρτη σου τα έχωσε σε ένα άλλο ερπετό.

xrikos67@yahoo.gr
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "_QQ_"Σε Ευχαριστώ"_QQ_": Ironbird

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
15/01/2013 16:00 - 15/01/2013 16:02 #4331 από spinozagr
Απαντήθηκε από spinozagr στο θέμα Απ: Μομεντουμ και Τάση...
Διαβάζοντας τον φιλτατο Χρικο θυμηθηκα την γνωστη ατάκα του Τσώρτσιλ

"Το καλύτερο επιχείρημα εναντια στην δημοκρατία είναι ενας πεντάλεπτος διαλογος με ένα μεσο ψηφοφορο..."

Απολαυση !!!

Το καλό με το μελλον ειναι οτι οσο πάει και πλησιαζει...
Last edit: 15/01/2013 16:02 by spinozagr.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "_QQ_"Σε Ευχαριστώ"_QQ_": XristosPap

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
21/01/2013 15:23 #4404 από sneaky
Απαντήθηκε από sneaky στο θέμα Απ: Μομεντουμ και Τάση...
Mάλλον κακώς επανέρχομαι στο θέμα, αλλά δεν μπορώ να μην το κάνω μιας και βλέπω ότι επανήλθες κι εσύ με νέο ποστ "προγνωστικών" -σαν να μην συνέβη τίποτα- γεγονός κατ' εμέ απαράδεκτο. Σου είπα και στο τσατ ότι δεν είσαι υποχρεωμένος να μας αναλύσεις την μέθοδό σου, αλλά μόνος σου το ξεκίνησες, δεν ξέρω με τι σκοπούς αλλά πάντως σίγουρα με λάθος τρόπο.

Αρχικά ανέφερες ότι το μομέντΙουμ σου είναι συνοδευτικό φίλτρο του Πρόβλεψις -προφανώς για να δείξεις εντός θέματος- ενώ στην πορεία αναφέρεις σε άλλο ποστ ότι την κατανομή poisson την υπολογίζεις μόνος σου με βάση τον τύπο του εξελ. Οι αντιφάσεις σου δεν έχουν τέλος, μιας και από ποστ σε ποστ τα print screen σου έχουν άλλη ορολογία, την οποία επεξηγείς ημιτελώς και ανακατεμένα κατά καιρούς ανάλογα με τα κέφια σου.

Πέραν εμού αρκετά παιδιά σου έκαναν συγκεκριμένες ερωτήσεις τις οποίες είτε αγνόησες είτε μισοαπάντησες με γρίφους και υπονοούμενα.

Συνυπολογίζοντας και την πρόσφατη παρουσία σου στο site και στο forum δικαιώνεις 1000% τον αυστηρό χαρακτηρισμό του Xrikos67, ότι δηλαδή δεν είσαι παρά ένα πυροτέχνημα, ένας κομήτης που μπήκε εδώ δεν ξέρω για ποιον λόγο ακριβώς. Μας λες στα ποστ σου ότι έχεις βγάλει μαρούλι από τα όβερ με μια μέθοδο που δεν είναι παρά ένα ακόμα όπλο στην φαρέτρα, ενώ σε άλλη χρονική στιγμή αναφέρεις και τα τελευταία νέα των ομάδων, γενικώς ό,τι βρέξει ας κατεβάσει ένα πράγμα.

Δικαίωμά σου είναι να κάνεις και να λες ό,τι νομίζεις αλλά και δικό μας να σε κρίνουμε και να σε απαξιώνουμε όπως τελικά σου αξίζει. Αυτή είναι η τελευταία φορά που θα αναφερθώ σε σένα, καθώς αισθάνομαι και προσωπικά θιγμένος μιας και δεν μπήκες καν στον κόπο να απαντήσεις στα ερωτήματά μου.

Αν ήθελες να συνεισφέρεις στην ομαδική προσπάθεια που γίνεται εδώ μέσα πολύ πριν καν εσύ -κι εγώ- βρεθούμε εδώ, θα μπορούσες να το κάνεις πανεύκολα με μια απλή, αναλυτική και ξεκάθαρη παρουσίαση. Αντ' αυτού κάνεις τον καμπόσο για κάτι του οποίου τα αποτελέσματα είναι από αμφίβολα έως έωλα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "_QQ_"Σε Ευχαριστώ"_QQ_": DragoS, v_22, Ironbird, spinozagr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
21/01/2013 18:54 - 21/01/2013 19:04 #4416 από spinozagr
Απαντήθηκε από spinozagr στο θέμα Απ: Μομεντουμ και Τάση...

sneaky έγραψε: Οι αντιφάσεις σου δεν έχουν τέλος, μιας και από ποστ σε ποστ τα print screen σου έχουν άλλη ορολογία, την οποία επεξηγείς ημιτελώς και ανακατεμένα κατά καιρούς ανάλογα με τα κέφια σου.


Αγενής

Συνυπολογίζοντας και την πρόσφατη παρουσία σου στο site και στο forum δικαιώνεις 1000% τον αυστηρό χαρακτηρισμό του Xrikos67, ότι δηλαδή δεν είσαι παρά ένα πυροτέχνημα, ένας κομήτης που μπήκε εδώ δεν ξέρω για ποιον λόγο ακριβώς. Μας λες στα ποστ σου ότι έχεις βγάλει μαρούλι από τα όβερ με μια μέθοδο που δεν είναι παρά ένα ακόμα όπλο στην φαρέτρα, ενώ σε άλλη χρονική στιγμή αναφέρεις και τα τελευταία νέα των ομάδων, γενικώς ό,τι βρέξει ας κατεβάσει ένα πράγμα.


Προκλητικός

Δικαίωμά σου είναι να κάνεις και να λες ό,τι νομίζεις αλλά και δικό μας να σε κρίνουμε και να σε απαξιώνουμε όπως τελικά σου αξίζει. Αυτή είναι η τελευταία φορά που θα αναφερθώ σε σένα, καθώς αισθάνομαι και προσωπικά θιγμένος μιας και δεν μπήκες καν στον κόπο να απαντήσεις στα ερωτήματά μου.


Αυθάδης (μετά από όσα εγραψες στο chat για εμενα)

Αν ήθελες να συνεισφέρεις στην ομαδική προσπάθεια που γίνεται εδώ μέσα πολύ πριν καν εσύ -κι εγώ- βρεθούμε εδώ, θα μπορούσες να το κάνεις πανεύκολα με μια απλή, αναλυτική και ξεκάθαρη παρουσίαση. Αντ' αυτού κάνεις τον καμπόσο για κάτι του οποίου τα αποτελέσματα είναι από αμφίβολα έως έωλα.


Προσβλητικός

Αρχικά ανέφερες ότι το μομέντΙουμ σου είναι συνοδευτικό φίλτρο του Πρόβλεψις -προφανώς για να δείξεις εντός θέματος- ενώ στην πορεία αναφέρεις σε άλλο ποστ ότι την κατανομή poisson την υπολογίζεις μόνος σου με βάση τον τύπο του εξελ. Οι αντιφάσεις σου δεν έχουν τέλος, μιας και από ποστ σε ποστ τα print screen σου έχουν άλλη ορολογία, την οποία επεξηγείς ημιτελώς και ανακατεμένα κατά καιρούς ανάλογα με τα κέφια σου.


Σου είπε κανείς ότι η Poisson δεν υπολογίζεται στο Excel ή ότι το Provlepsis δεν βασίζεται κατα ένα μεγάλο μέρος στην Poisson;;; Θα μπορούσα να το βγάζω και στο SPSS... συγνώμη κιολας που το βγάζω στο Excel...

Δεν σας ενόχλησα με την παρουσία μου στο chat σεβόμενος τον ιδιοκτητη της ιστοσελίδας... Παρακαλώ πολύ όπως με αφήσετε και εσεις ήσυχο... δεν ειναι δυνατον να ζητάτε εξηγήσεις και τα ρεστα μετά απο αυτά που μου προσαψατε... Είμαι στην διάθεση καθε άλλου φίλου που θα θελήσει να ρωτήσει κάτι... όχι όμως για εσας...

Κλεινω λέγοντας τούτο... Το να φαίνομαι "πυροτέχνημα, ερπετό, καμπόσος" κοκ στα μάτια μερικών αγενών ανθρώπων που συνεχίζουν να με προκαλούν, είναι μια ηδονή υψηλής αισθητικής!!!

Το καλό με το μελλον ειναι οτι οσο πάει και πλησιαζει...
Last edit: 21/01/2013 19:04 by spinozagr.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "_QQ_"Σε Ευχαριστώ"_QQ_": sneaky

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.570 δευτερόλεπτα

Στηρίξτε την ιστοσελίδα μας

 Οι υπηρεσίες της ιστοσελίδας μας προσφέρονται ΔΩΡΕΑΝ σε όλο τον κόσμο.

Αν επιθυμείτε, μπορείτε να συμβάλετε στα έξοδα της σελίδας μας , χρησιμοποιόντας την παρακάτω φόρμα ΔΩΡΕΑΣ

 

Support our Website

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ

  • Χρήστες 7481
  • Άρθρα 188
  • Εμφανίσεις Άρθρων 3101925

 

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 1526 επισκέπτες και 1 μέλος

 

 

 

Βίντεο με οδηγίες

Ακολουθήστε την σύνδεση και δείτε

τα βίντεο των υπολογιστών μας

 

Στατιστικά Ιστοσελίδας