Επιλέξτε τη γλώσσα σας

Συστήματα στοιχήματος σε εξέλιξη

Η ΠΡΟΚΛΗΣΗ

Περισσότερα
27/01/2013 12:39 #4582 από sneaky
Απαντήθηκε από sneaky στο θέμα Απ: Η ΠΡΟΚΛΗΣΗ
ΒΗΜΑ 071 ΜΑΞΙΛΑΡΙ 3 ΑΠΟ 4


Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "_QQ_"Σε Ευχαριστώ"_QQ_": Ironbird

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
27/01/2013 13:39 #4587 από sneaky
Απαντήθηκε από sneaky στο θέμα Απ: Η ΠΡΟΚΛΗΣΗ


:sick:
ΝΕΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ 111,10 ΕΥΡΩ
Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "_QQ_"Σε Ευχαριστώ"_QQ_": Ironbird

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
27/01/2013 14:03 #4589 από sneaky
Απαντήθηκε από sneaky στο θέμα Απ: Η ΠΡΟΚΛΗΣΗ
ΒΗΜΑ 072 ΜΑΞΙΛΑΡΙ 4 ΑΠΟ 4



Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "_QQ_"Σε Ευχαριστώ"_QQ_": Betlife, Ironbird

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
27/01/2013 15:33 #4590 από sneaky
Απαντήθηκε από sneaky στο θέμα Απ: Η ΠΡΟΚΛΗΣΗ


:pinch: :pinch: :pinch:

ΝΕΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ 26,10 ΕΥΡΩ


ΥΓ: Κάπου εδώ μια όμορφη περιπέτεια τελειώνει, με καθαρή ζημιά 1,30 ευρώ... Ευχαριστώ τον καλό φίλο Σταύρο για την ωραία πρόκληση που μου έθεσε, η οποία με έκανε ακόμα "σοφότερο" στην μέθοδο της κλασσικής γεννήτριας συστημάτων. Όπως θα έχετε ήδη συμπεράνει αυτή η προσπάθεια έγινε με αρκετή "βιασύνη", χωρίς βέβαια οι επιλογές να είναι τυχαίες. Το συμπέρασμα για ακόμη μία φορά είναι πως στην κακή μας μέρα δεν μας φτάνουν ούτε 10 μαξιλάρια... Σίγουρα καθένας από εσάς είναι σίγουρος πως θα έκανε κάτι διαφορετικό σε κάποιο/α σημείο της πορείας, προσωπικά επέλεξα να συνεχίσω μέχρι τέλους στο μοτίβο στο οποίο ξεκίνησα το εγχείρημα, δηλαδή παίζοντας live και σχετικά γρήγορα...

Ευχαριστώ όλα τα παιδιά για την συμπαράσταση στις επιτυχίες αλλά και στις αποτυχίες, καλή συνέχεια σε όλους, θα τα πούμε στις επάλξεις!


Κώστας
Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "_QQ_"Σε Ευχαριστώ"_QQ_": BigParas, Betlife, oviedo, Ironbird

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
27/01/2013 18:14 - 27/01/2013 18:16 #4594 από kibros
Απαντήθηκε από kibros στο θέμα Απ: Η ΠΡΟΚΛΗΣΗ

sneaky έγραψε:



:pinch: :pinch: :pinch:

ΝΕΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ 26,10 ΕΥΡΩ


ΥΓ: Κάπου εδώ μια όμορφη περιπέτεια τελειώνει, με καθαρή ζημιά 1,30 ευρώ... Ευχαριστώ τον καλό φίλο Σταύρο για την ωραία πρόκληση που μου έθεσε, η οποία με έκανε ακόμα "σοφότερο" στην μέθοδο της κλασσικής γεννήτριας συστημάτων. Όπως θα έχετε ήδη συμπεράνει αυτή η προσπάθεια έγινε με αρκετή "βιασύνη", χωρίς βέβαια οι επιλογές να είναι τυχαίες. Το συμπέρασμα για ακόμη μία φορά είναι πως στην κακή μας μέρα δεν μας φτάνουν ούτε 10 μαξιλάρια... Σίγουρα καθένας από εσάς είναι σίγουρος πως θα έκανε κάτι διαφορετικό σε κάποιο/α σημείο της πορείας, προσωπικά επέλεξα να συνεχίσω μέχρι τέλους στο μοτίβο στο οποίο ξεκίνησα το εγχείρημα, δηλαδή παίζοντας live και σχετικά γρήγορα...

Ευχαριστώ όλα τα παιδιά για την συμπαράσταση στις επιτυχίες αλλά και στις αποτυχίες, καλή συνέχεια σε όλους, θα τα πούμε στις επάλξεις!


Κώστας



Καταρχην μπραβο σου για την πορεια.Κατα δευτερο ενα ποιο μεγαλο μπραβο για το ποιο πανω που εγραψες.Ειναι δεδομενο πως κατι κειμενα σαν το ποιο πανω ειναι αυτα που βοηθουν εναν παικτη στην πραγματικοτητα.
Last edit: 27/01/2013 18:16 by kibros.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "_QQ_"Σε Ευχαριστώ"_QQ_": Betlife, v_22, Ironbird, sneaky

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
27/01/2013 20:07 - 27/01/2013 20:22 #4597 από betover
Απαντήθηκε από betover στο θέμα Απ: Η ΠΡΟΚΛΗΣΗ
.

fairbet365.webnode.gr/
ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΝΩ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ
Last edit: 27/01/2013 20:22 by betover.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "_QQ_"Σε Ευχαριστώ"_QQ_": oviedo, DragoS, Ironbird

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
27/01/2013 20:28 - 27/01/2013 20:31 #4598 από kibros
Απαντήθηκε από kibros στο θέμα Απ: Η ΠΡΟΚΛΗΣΗ
...
Last edit: 27/01/2013 20:31 by kibros.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
27/01/2013 21:27 #4599 από sneaky
Απαντήθηκε από sneaky στο θέμα Απ: Η ΠΡΟΚΛΗΣΗ
Για να μην υπάρχουν περιθώρια παρερμηνείας από τους τυχόν μελλοντικούς αναγνώστες αυτού του θέματος θα προσθέσω δυο-τρία πράγματα με την ανοχή σας.

Κατ' αρχήν υπογραμμίζω: οι γεννήτριες είναι ένα ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ κεφαλαίου που όμοιό του δεν έχω βρει αλλού και που σκοπεύω να χρησιμοποιώ για όσο καιρό ασχοληθώ ακόμα με το θέμα στοίχημα.
Υπάρχει ένας κίνδυνος εδώ όμως, μιας και όποιος τις γνωρίσει για πρώτη φορά και έχει την οξυδέρκεια να καταλάβει περί τίνος θησαυρού πρόκειται μπορεί να πιστέψει ότι έπιασε τον ταύρο από τα κέρατα και να παρασυρθεί. Γι' αυτό στο τέλος μιας αποτυχημένης πορείας ένιωσα την ανάγκη να τονίσω πως στην κακή μας μέρα (και θα εξηγήσω παρακάτω τι εννοώ) δεν μας σώζουν όχι 10 αλλά ούτε 100 μαξιλάρια.

Το επίθετο "κακή" μέρα το ορίζω ως εξής μιλώντας προσωπικά:
Κρίνω ότι έχω την γνώση, το ένστικτο και την εμπειρία να ξέρω πότε παίζω κάτι ρισκάροντας και πότε παίζω κάτι το οποίο έχει πάρα πολλές πιθανοτητες επαλήθευσης. Με λίγα λόγια είμαι σίγουρος πως με την ασφάλεια της γεννήτριας (βρίσκοντας φυσικά με πρακτική μελέτη πόσα μαξιλάρια χρειάζομαι) είναι πολύ δύσκολο να χάσω. Πόσο μάλλον με την χρήση ενός Διαχειριστή Κεφαλαίου , ο οποίος σου δίνει την δυνατότητα να βάλεις μαξιλάρια ακόμα και στα συστήματά σου.
Συνεπώς την "πρόβλεψη" (σε ένα μεγάλο μέρος) και την διαχείριση (στον υπέρτατο βαθμό χάρη στα μηχανάκια του income) την "έχω". Από εκεί και πέρα μένουν δύο βασικές παράμετροι: αυτό που λέμε ο παράγων τύχη σε ένα ελάχιστο ποσοστό και το βασικότερο όλων που είναι η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ του καθενός μας.

Για να το κλείσω λοιπόν από την πλευρά μου θα τονίσω πως σήμερα βρέθηκα σε χείριστη ψυχολογία και αποφάσισα αντί να σπάσω το λάπτοπ (όχι επειδή στράβωσε κάποιο στοίχημα το τονίζω), ή να βγω να πιω μέχρι σκασμού, να προκαλέσω στο έπακρο την τύχη μου ώστε μοιραία να χάσω και να ηρεμήσω :) . Σίγουρα υπήρχαν τρόποι να μην φτάσω στην αποτυχία και επιλογές πολύ καλύτερες στα κρίσιμα βήματα (υπάρχουν και μάρτυρες επ' αυτού), όμως συνειδητά επέλεξα να πράξω όπως έπραξα.

Έχω χάσει πολλές φορές ως ερασιτέχνης (ιδίως πριν γνωρίσω τις γεννήτριες) σε μια μέρα την μπάνκα μου και πλέον έχω την αυτογνωσία του πότε είμαι on tilt που λένε και στο πόκερ και του πότε πρέπει να σταματήσω. Σήμερα δεν ήταν μια από αυτές τις φορές, ήταν μια συνειδητή αποτυχία.

Ελπίζω να μην σας κούρασα, τα έγραψα όλα αυτά αφενός για να τα βγάλω από μέσα μου και αφ' ετέρου για να γίνω παράδειγμα προς αποφυγή για όσους τυχόν μπουν στον κοπο να διαβάσουν αυτήν την πορεία. Και φυσικά δεν το παίζω ξερόλας και εξυπνάκιας, απλώς είμαι σε θέση να δηλώσω ότι γνωρίζω πια καλά τον εαυτό μου και τα λάθη μου και ειλικρινά εύχομαι να γίνει αυτό το τόπικ μια αφορμή για να αναλογιστεί ο καθένας μας τα δικά του λάθη ώστε να γινόμαστε όλο και καλύτεροι στο άχαρο αντικείμενο με το οποίο επιλέξαμε να ασχοληθούμε και να έχουμε όλοι πολλές πολλές επιτυχίες!

Η ταπεινή μου "συμβουλή" -με την άδειά σας- είναι η εξής: μάθετε τον εαυτό σας, διαχωρίστε το συναίσθημα από την λογική και το ένστικτο, ψάξτε να βρείτε την δική σας προσέγγιση και μεθοδολογία στο θέμα "πρόβλεψη" και ακολουθήστε την μέχρι να την εξελίξετε στο έπακρο και φτιάξτε το σύστημα που σας ταιριάζει με βάση την λογική και την πρακτική σας πορεία και όχι με βάση την επιθυμία και το όνειρο του γρήγορου (γιατί εύκολο δεν είναι) κέρδους. Αν αποκτήσουμε ψυχική ισορροπία στο στοίχημα ώστε να πειθαρχούμε στην μέθοδο και στο σύστημά μας, θα χάνουμε λιγότερες φορές από όσες κερδίζουμε και μακροχρόνια θα έχουμε επιτυχία

Καλή συνέχεια σε όλους,

Κώστας
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "_QQ_"Σε Ευχαριστώ"_QQ_": BigParas, Betlife, betover, oviedo, DragoS, v_22

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.640 δευτερόλεπτα

Στηρίξτε την ιστοσελίδα μας

 Οι υπηρεσίες της ιστοσελίδας μας προσφέρονται ΔΩΡΕΑΝ σε όλο τον κόσμο.

Αν επιθυμείτε, μπορείτε να συμβάλετε στα έξοδα της σελίδας μας , χρησιμοποιόντας την παρακάτω φόρμα ΔΩΡΕΑΣ

 

Support our Website

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ

  • Χρήστες 7481
  • Άρθρα 188
  • Εμφανίσεις Άρθρων 3102371

 

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 468 επισκέπτες και κανένα μέλος

 

 

 

Βίντεο με οδηγίες

Ακολουθήστε την σύνδεση και δείτε

τα βίντεο των υπολογιστών μας

 

Στατιστικά Ιστοσελίδας