Επιλέξτε τη γλώσσα σας

Εδώ συζητάμε γιά οτι θέλουμε.
Αρκεί να γίνεται με κόσμιο τρόπο, και να μην προσβάλουμε κανέναν.

ΤΡΟΠΟΙ ΠΟΥ ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ ΤΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΑ ΜΑΣ

Περισσότερα
03/12/2013 18:36 #7413 από betover
Ολα αυτα που γραφονται εδω δεν ειναι υποχρεωτικα κερδοφορα συστηματα επιλογης.

Απλα μια αποψη που εχω εγω (και ο καθε <<εγω>> ) καλο ειναι να βγαινει προς τα εξω ,

γιατι μπορει καποιο αλλο μελος να τον αξιοποιησει και να βελτιωσει τον τροπο !!!!

Ετσι αυτην την περιοδο δοκιμαζω τον εξης τροπο:

Εχω 2 διαφορετικες κλασσικες γεννητριες και παιζω στην μια οταν το σκορ ημιχρονου

ειναι 1-0 να μπει ακομα ενα γκολ στο β μερος και το ιδιο κανω στην αλλη γεννητρια σε σκορ ημιχρονου 0-1

Ολα αυτα σε αποδοσεις 1,40 ....μολις παει 1,40 η αποδοση πονταρω!!!!!

Εχω 3 μαξιλαρια και μεχρι τωρα παει καλα.

Ολα αυτα με το σκεπτικο να μην πεσω σε 3 σερι 1-0 (στην μια γεννητρια)

και σε 3 σερι 0-1 (στην αλλη γεννητρια)....

Θα επανελθω μετα απο λιγες μερες να σας πω τα αποτελεσματα.

fairbet365.webnode.gr/
ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΝΩ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "_QQ_"Σε Ευχαριστώ"_QQ_": BigParas, bookiekiller

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
28/12/2013 13:38 - 28/12/2013 15:39 #7673 από tassos07
Χρόνια πολλά σε όλους
Μετά από αρκετό καιρό ξαναγύρισα στο στοίχημα του ποδόσφαιρου και αποφάσισα να μοιρασθώ κάποιες σκέψεις. Νομίζω οτι σχεδόν όλοι μας τα γνωρίζουν αυτά αλλά η καταγραφή με βοήθησε να αποφασίσω κάποιους τρόπους στοιχηματισμού.
• Με ποιόν στοιχηματίζω ? Η απάντηση είναι εύκολη.....
o ΟΠΑΠ ? ---- Γκανιότα 13 – 13,5 %. Φυσική παρουσία στο πρακτορείο. Υποχρεωτικά πολλαπλά.
o Internet ? --- Από το σπίτι μου, όποτε θέλω. Γκανιότα περίπου 6 %. Οσα μονά θέλω.
• Τι στοιχηματίζω ? Δύσκολη απάντηση.
o Διαλέγω πρωτάθλημα ?
o Διαλέγω αγώνα ?
o Διαλέγω σημείο ?
o Διαλέγω απόδοση ?
o Ολα αυτά ?
• Πόσο στοιχηματίζω ? Πως διαχειρίζομαι το κεφάλαιό μου ?
• Πως διαχειρίζομαι τα κέρδη ή τη ζημιά μου στο επόμενο στοίχημά μου ?
Αποφάσισα να κάνω ένα πείραμα μέσα στην ανία των Χριστουγέννων ( 26/12/13 ), στο πρωτάθλημα της Β’ Ιταλίας.
Στον πιο κάτω πίνακα φαίνονται οι αρχικές τιμές της Bet365, οι τελικές τιμές της (10 λεπτά πριν την έναρξη) και οι τιμές του ΟΠΑΠ. Ζητούμενο σημείο η ισοπαλία.
Η σύγκριση των αποδόσεων δείχνει μεγαλύτερες αρχικές τιμές στην Bet365, λογικό αφού έχει πιο καλή γκανιότα. Με την πρόοδο όμως των στοιχημάτων σε κάποια παιχνίδια οι τιμές του Χ μειώνονται και σε κάποιο γίνονται μικρότερες του ΟΠΑΠ, ενώ η γκανιότα βελτιώνεται. Αυτό σημαίνει οτι το χρήμα πηγαίνει στο Χ αυτού του αγώνα, τόσο πολύ, που αναγκάζει τον μπουκ να αλλάκει δραματικά τις τιμές του. Προσωπικά πιστεύω οτι πρέπει να σέβομαι τη ροή του χρήματος. Αυτό έκανα παλιά με την Betfair και το BfbotManager και βγήκα κερδισμένος. Εδώ βέβαια πρέπει να γίνεται με το χέρι και είναι πολύ κουραστικό.

i.imgur.com/5xQntvH.png




Αν μελετήσει κανείς τον πλήρη πίνακα θα βγάλει πολλά συμπεράσματα. Εδώ όμως πρέπει να πω οτι στην επιλογή μου αυτή βοήθησε και κάποιο άλλο κριτήριο που θα μου επιτρέψετε να μην το αναφέρω, η ροή του χρήματος απλά το ενίσχυσε. Τελικά το αποτέλεσμα ήταν Χ και το πήρα.
Ελπίζω οτι αυτές οι σκέψεις θα βοηθήσουν το άνοιγμα συζήτησης και στα άλλα θέματα που ανέφερα.
Τάσος
Last edit: 28/12/2013 15:39 by tassos07.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "_QQ_"Σε Ευχαριστώ"_QQ_": BigParas, betover

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
28/12/2013 13:43 #7675 από tassos07
Χρειάζομαι βοήθεια στην εισαγωγή του πίνακα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
28/12/2013 14:25 #7676 από betover
Τασο Χρονια Πολλα με υγεια..
Σε ευχαριστω που ασχοληθηκες με το θεμα....

Δεν ξερω να σε βοηθησω για πινακα αλλα μπορεις πιο ευκολα να κανεις print screen.


prntscr.com/2elo83

fairbet365.webnode.gr/
ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΝΩ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
28/12/2013 15:58 #7678 από tassos07
prntscr.com/2emacf

29/12/13 Ιταλία Secunda

Συνεχίζω το πείραμα. Η εικόνα πιο πάνω είναι η σημερινή κατάσταση. Θα αλλάξει σίγουρα, αλλά η αλλαγή θα δείξει τις τάσεις
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "_QQ_"Σε Ευχαριστώ"_QQ_": BigParas, betover

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
29/12/2013 13:55 - 29/12/2013 13:59 #7695 από tassos07
Αυτή είναι η εικόνα στις 15¨50.

prntscr.com/2euvni

Προτείνω Carpi 1
Spezia X
Ternana 1
Σε multibet

Μπορούμε να συζητήσουμε το γιατί αργότερα, αν θέλετε φυσικά.

Τάσος
Last edit: 29/12/2013 13:59 by tassos07.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "_QQ_"Σε Ευχαριστώ"_QQ_": betover

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
29/12/2013 16:28 - 29/12/2013 16:29 #7698 από tassos07
Ισως θεωρηθώ υπερβολικός, αλλά δεν μου άρεσε η απώλεια του Χ. Πάντως η εικόνα του θεωρητικού λογαριασμού μας είναι ως εξής :

prntscr.com/2evz6y

Θα προσπαθήσω να συνεχίσω το πείραμα με το τυχαία διαλεγμένο πρωτάθλημα.

Τάσος
Last edit: 29/12/2013 16:29 by tassos07.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "_QQ_"Σε Ευχαριστώ"_QQ_": betover

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
29/12/2013 16:32 #7699 από betover
Θα ηθελα να συνεχισεις το συστημα σου...ομως ....δεν εχω καταλαβει

τον τροπο σκεψης σου...και τι κανεις...αν θες εξηγησε με μερικα λογια

τι κανεις ...πως το κανεις .... τι κοιτας ...τι ωρες κοιτας κλπ

Σε ευχαριστω πολυ

fairbet365.webnode.gr/
ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΝΩ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
29/12/2013 19:12 #7706 από tassos07
Καλησπέρα σε όλους.
Δεν θα το ονόμαζα σύστημα ακόμη, μόνο ένα πείραμα που το ξεκίνησα την περασμένη εβδομάδα.
Θέλω να μεταφέρω σε πρακτικό επίπεδο την ευκολία του BfBotmanager να παρακολουθεί τη ροή του χρήματος και να σου επιτρέπει να στοιχηματίσεις ΚΑΙ με αυτό το κριτήριο.
Ολοι γνωρίζουμε οτι κυρίαρχο στοιχείο στο στοίχημα είναι η πρόβλεψη. Ποτέ δεν ήμουνα καλός να μελετώ άπειρα στατιστικά και να βγάζω χρησμούς. Δεν μπορείς όμως να κοντράριες τους μπουκ σε κάτι που έχουν επενδύσει παρά πολύ, τη γνώση και την εμπειρία στο αντικείμενο που βγάζουν περιουσίες. Επιπλέον έχουν ένα μοναδικό πλεονέκτημα απέναντί μας. Τη γκανιότα. Ολοι στηρίζονται σε αυτή για να μας πάρουν τα λεφτά. Επιπλέον στηρίζονται στο γεγονός οτι μπορούν να αλλάξουν τους όρους του στοιχήματος όποτε θέλουν, αλλάζοντας τις αποδόσεις και κρατώντας τη γκανιότα που έχουν αποφασίσει.
Το θέμα λοιπόν είναι να παρατηρήσεις τις αλλαγές που κάνουν έως και λίγη ώρα πριν τον αγώνα ώστε να καταλάβεις που πηγαίνει το στοίχημα του πλήθους. Αρκεί όμως αυτό ? Δεν νομίζω, μπορεί όμως να ενισχύσει όποια άλλη μέθοδο χρησιμοποιεί ο καθένας από εμάς.
Ακολουθώ τα εξής βήματα
1. Αμέσως μόλις δημοσιεύσουν το δελτίο ανοίγω ένα πίνακα με τις αρχικές τιμές του Bet365 και τις οριστικές του ΟΠΑΠ.

2. . Μία ημέρα πριν τους αγώνες ενημερώνω τον πίνακα με τις τρέχουσες τιμές ( αποδόσεις ) ώστε να βγουν οι πρώτες διαφορές. Αυτό μου δίνει τη δυνατότητα να έχω μία αρχική εικόνα και να τη συγκρίνω με όποια άλλη μέθοδο πρόβλεψης έχω.

prntscr.com/2emacf

3. Μισή ώρα πριν τους αγώνες ενημερώνω πάλι τους πίνακες και αποφασίζω αν θα στοιχηματίσω, τι και πόσο.
4. Δέκα λεπτά πριν τους αγώνες κλείνω τους πίνακες και βάζω τα στοιχήματα. Θα πρέπει να σημειώσω οτι εμφανίζονται, σποραδικά μεν αλλά σημαντικές αλλαγές μέχρι και 15 λεπτά πριν την έναρξη.

prntscr.com/2euvni

Τι ψάχνω ?

Κόκκινα στις κολόνες Διαφορές-1 και Διαφορές-2.
Διαφορές-1 είναι οι διαφορές μεταξύ των αρχικών και των τελικών τιμών της Bet365. Κόκκινο σημαίνει οτι μείωσε την απόδοση γιατί το πλήθος στοιχημάτισε πολύ στο σημείο και δεν την εξυπηρετεί η γκανιότα που έχει κρατήσει.
Διαφορές-2 είναι οι διαφορές μεταξύ των τελικών τιμών της Bet365 και του ΟΠΑΠ. Κόκκινο αε ένα σημείο σημαίνει οτι η μείωση είναι τόσο μεγάλη που ξεπέρασε και την τιμή του ΟΠΑΠ ( θυμίζω γκανιότα 13-13,5 % ).
Αρα. κόκκινο στο 1 της Τερνάνα ΚΑΙ στις 2 διαφορές σημαίνει σημαντική αλλαγή στο στοιχηματισμό του παιχνιδιού. Οσο πιο μεγάλο είναι το νούμερο τόσο πιο μεγάλη η πιθανότητα.
Αυτή είναι η αιτία που την πρότεινα, όπως και τη Σπέτσια για το Χ και την Κάρπι για το 1. Στη Σπέτσια όμως υπήρχε μία πολύ μεγάλη μείωση απόδοσης στο 2. Πρέπει να τη λαβαίνω επόψη ή όχι ?
Γιαυτό μιλάω για πείραμα και όχι σύστημα. Χρειάζεται χρόνος ( και ΚΟΠΟΣ ) ακόμη.

Αυτά προς το παρόν

Παραμένω διαθέσιμος για συζήτηση

Τάσος
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "_QQ_"Σε Ευχαριστώ"_QQ_": betover

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
29/12/2013 19:19 #7707 από tassos07
Για να μπορεί να βγει κάποιο συμπέρασμα , κρατώ τις προτάσεις μου και θα ενημερώνω κάθε φορά.

prntscr.com/2exfil

Στοιχηματίζω βέβαια και εγώ αλλά πόσο και πως είναι θέμα για μία άλλη φορά

Τάσος
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "_QQ_"Σε Ευχαριστώ"_QQ_": betover

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.516 δευτερόλεπτα

Στηρίξτε την ιστοσελίδα μας

 Οι υπηρεσίες της ιστοσελίδας μας προσφέρονται ΔΩΡΕΑΝ σε όλο τον κόσμο.

Αν επιθυμείτε, μπορείτε να συμβάλετε στα έξοδα της σελίδας μας , χρησιμοποιόντας την παρακάτω φόρμα ΔΩΡΕΑΣ

 

Support our Website

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ

  • Χρήστες 7481
  • Άρθρα 188
  • Εμφανίσεις Άρθρων 3101967

 

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 447 επισκέπτες και κανένα μέλος

 

 

 

Βίντεο με οδηγίες

Ακολουθήστε την σύνδεση και δείτε

τα βίντεο των υπολογιστών μας

 

Στατιστικά Ιστοσελίδας