Επιλέξτε τη γλώσσα σας

Πετυχημένα συστήματα στοιχήματος. Τα συστήματα που έφθασαν τον στόχο τους.

Μία άλλη οπτική για καλύτερα αποτελέσματα με την γεννήτρια

Περισσότερα
23/02/2012 18:45 #816 από mesologgi
Και επειδή ίσως να μην έγινα απόλυτα κατανοητός,δίνω άλλο ένα παράδειγμα πιο απλό.

Έστω ότι βάζουμε σαν απόδοση 2,00 και όρο 2 μαξιλαράκια.

Παίζουμε το πρώτο ματς.Κερδίζουμε.
Παίζουμε το δεύτερο ματς.Χάνουμε.
Παίζουμε το τρίτο ματς.Κερδίζουμε (αν χάναμε ,έχανε και το σύστημα).

Τι καταφέραμε εδώ?
Για να συνεχίσει το σύστημα έπρεπε να πιάσουμε 2 στα 3 ματς και όχι 1 στα 2 που έχουμε ζητήσει σαν όρο.
Φανταστείτε να φτάναμε στο 5 ματς σερί που πιάσαμε,και μετά το έκτο να το χάναμε.Ξέρετε τι θα ζητούσαμε?Να πιάσουμε 6 στα 7 με απόδοση 2,00.Θα έπρεπε δηλαδή οπωσδήποτε να πιάσουμε το 7ο ματς για να συνεχίσει το σύστημα.Δηλαδή πλέον θα ζητούσαμε 6 στις 7 σωστές προβλέψεις (και όχι 1 στις 2 όπως ορίσαμε).
Με τον τρόπο που λέω,κάνουμε το εξής.Διαλέγουμε 2 ματς.Παίζουμε το πρώτο.Κερδίζουμε?το άλλο ματς το πετάμε.δεν το ακουμπάμε.βγάζουμε άλλη δυάδα.παίζουμε το πρώτο ματς.χάνουμε?παίζουμε το δεύτερο ματς.Έτσι όντως έχουμε 1 στις 2 προβλέψεις σαν όρο.το άλλο ματς που αφήσαμε δεν μας νοιάζει αν πέρασε ή όχι.Η δυάδα μας έδωσε τον όρο που ζητήσαμε.

Ελπίζω να έγινε κάπως πιο κατανοητός.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "_QQ_"Σε Ευχαριστώ"_QQ_": gotchagr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
25/02/2012 00:33 - 25/02/2012 07:08 #843 από mesologgi
Και ένα ακόμη παράδειγμα,απόδειξη ότι ο τρόπος που προτείνω οδηγεί σε καλύτερα αποτελέσματα:

Έστω ότι έχουμε 2 μαξιλαράκια

Τα 4 πρώτα στοιχήματα έχουν τα εξής 16 αποτελέσματα

1)ΝΙΚΗ-ΝΙΚΗ-ΗΤΤΑ-ΗΤΤΑ
2)ΝΙΚΗ-ΗΤΤΑ-ΝΙΚΗ-ΗΤΤΑ
3)ΝΙΚΗ-ΗΤΤΑ-ΗΤΤΑ-ΝΙΚΗ
4)ΗΤΤΑ-ΗΤΤΑ-ΝΙΚΗ-ΝΙΚΗ
5)ΝΙΚΗ-ΝΙΚΗ-ΝΙΚΗ-ΗΤΤΑ
6)ΝΙΚΗ-ΝΙΚΗ-ΝΙΚΗ-ΝΙΚΗ
7)ΝΙΚΗ-ΗΤΤΑ-ΗΤΤΑ-ΗΤΤΑ
8)ΗΤΤΑ-ΝΙΚΗ-ΗΤΤΑ-ΗΤΤΑ
9)ΗΤΤΑ-ΗΤΤΑ-ΝΙΚΗ-ΗΤΤΑ
10)ΗΤΤΑ-ΗΤΤΑ-ΗΤΤΑ-ΝΙΚΗ
11)ΗΤΤΑ-ΗΤΤΑ-ΗΤΤΑ-ΗΤΤΑ
12)ΝΙΚΗ-ΝΙΚΗ-ΗΤΤΑ-ΝΙΚΗ
13)ΝΙΚΗ-ΗΤΤΑ-ΝΙΚΗ-ΝΙΚΗ
14)ΗΤΤΑ-ΝΙΚΗ-ΝΙΚΗ-ΝΙΚΗ
15)ΗΤΤΑ-ΝΙΚΗ-ΗΤΤΑ-ΝΙΚΗ
16)ΗΤΤΑ-ΝΙΚΗ-ΝΙΚΗ-ΗΤΤΑ

Στην περίπτωση που παίζουμε όπως μέχρι τώρα κερδίζουμε στις 8 περιπτώσεις
Στην περίπτωση που προτείνω εγώ κερδίζουμε στις 9 περιπτώσεις (στην 3η κερδίζει η τακτική μου και χάνει ο κλασσικός τρόπος)

Αν βάλετε στα πρώτα 6 βήματα,τότε κερδίζει ο τρόπος μου πιο πολλές φορές,ενώ αν βάλετε 30-40 βήματα (δεν συζητάω για παραπάνω,εκεί είναι τεράστια η διαφορά),τότε θα εκπλαγείτε πόσες φορές κερδίζατε με τον τρόπο μου.

Έτσι απλά στα 6 πρώτα στοιχήματα,δείτε σε πόσες κερδίζει ο τρόπος που προτείνω ενώ ταυτόχρονα χάνει ο κλασσικός τρόπος:

Ν-Ν-Ν-Η-Η-Ν
Ν-Η-Η-Ν-Ν-Ν
Ν-Η-Η-Ν-Η-Ν
Ν-Η-Ν-Η-Η-Ν
Η-Ν-Ν-Η-Η-Ν
Ν-Η-Η-Ν-Ν-Η

Όπως βλέπετε παραπάνω,οι πιθανότητες νίκης ενός συστήματος αυξάνονται θεαματικά αν ακολουθήσουμε την τακτική που σας αναφέρω.
Ελπίζω να βοήθησα.

http://mesologgi--over.blogspot.com/
Last edit: 25/02/2012 07:08 by mesologgi.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
25/02/2012 13:26 #849 από BigParas
Πάνο , κατι έχεις σκεφτεί, αλλά δεν μπορω να το καταλάβω!

Αν σου είναι εύκολο γράψε το παράδειγμά σου, γράφοντας και την εξέλιξη του κεφαλαίου δίπλα σε κάθε αποτελεσμα

Εχε στο μυαλό σου οτι τα στοιχήματα δεν τα παίζουμε ολα μαζί
Μονο αν χασουμε το πρώτο παμε στο δεύτερο και ουτω καθ' εξης
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "_QQ_"Σε Ευχαριστώ"_QQ_": gotchagr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
25/02/2012 18:22 - 25/02/2012 18:34 #858 από gotchagr
Καταρχάς συγγνώμη που άργησα να απαντήσω όπως υποσχέθηκα ωστόσο είχα τον μικρό άρρωστο με πυρετό και δεν άδειασα.

Λοιπόν Πάνο, νομίζω ότι το σκεπτικό σου "πάσχει" σχετικά με την γεννήτρια. Και θα σου πω γιατί ακολουθώντας ένα παράδειγμα:

Έστω το παρακάτω σύστημα:

Τρέχων κεφάλαιο: 100 - Αρχικό κεφάλαιο: 100 - Τελικός στόχος: 200
Ζητούμενη απόδοση: 1,70 - Πονταρίσματα: 1 στις 4
Σύνολο προσπαθειών: 38 - Εναπομείναντες προσπάθειες: 38
Πονταρίσματα: 2,66 - 9,13 - 24,91 - 63,28


Δηλαδή, έχουμε 100 ευρώ και θέλουμε να διπλασιάσουμε. Ζητάμε έναν μέσο όρο 1,70 απόδοσης σε κάθε ποντάρισμα και έχουμε 4 μαξιλαράκια. Στην αρχή έβαλα 50 πονταρίσματα αλλά με την βελτιστοποίηση τα έκανα 38.

Αφού φτιάξαμε το σύστημα, ποιά είναι η επόμενη δουλειά μας; Να βρούμε ένα παιχνίδι που μας κάνει για το σύστημα και να ποντάρουμε επάνω του το πρώτο μαξιλαράκι.

Ας πούμε ότι το βρίσκουμε. Έχει απόδοση 1,75 και του ποντάρουμε 2,66 ευρώ. Ας υποθέσουμε ότι έχασε. ΔΕΝ φτιάχνουμε ακόμα το σύστημα ξανά, αλλά πάμε στο επόμενο παιχνίδι, εφόσον το πρώτο ΤΕΛΕΙΩΣΕ. ΟΧΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ! Περιμένουμε να τελειώσει το πρώτο και μετά ποντάρουμε στο δεύτερο παιχνίδι.

Υποθετικά βρίσκουμε άλλο ένα, με απόδοση 1,65 και του ποντάρουμε το 2ο μαξιλαράκι, δηλαδή 9,13 ευρώ. Το χάνουμε κι αυτό. Βρίσκουμε ένα τρίτο παιχνίδι για το 3ο μας μαξιλαράκι με απόδοση π.χ. 1,67 και ποντάρουμε επάνω του 24,91. Το κερδίζουμε. Έτσι έχουμε: 100 - 2,66 - 9,13 + ((1,67-1)*24,91=16,69) = 104,9. Αυτό είναι το κεφάλαιό μας μετά την επιτυχία μας.

Το 104,91 το βάζουμε ΞΑΝΑ στην γεννήτρια, αφαιρούμε και 3 προσπάθειες και φτιάχνουμε ένα νέο σύστημα που έχει τα εξής στοιχεία:

Τρέχων κεφάλαιο: 104,91 - Αρχικό κεφάλαιο: 100 - Τελικός στόχος: 200
Ζητούμενη απόδοση: 1,70 - Πονταρίσματα: 1 στις 4
Σύνολο προσπαθειών: 36 - Εναπομείναντες προσπάθειες: 36
Πονταρίσματα: 2,82 - 9,60 - 26,12 - 66,30

Όπως βλέπεις, τα μαξιλαράκια είναι πάλι 4, αλλά αυξήθηκαν κάπως τα ποσά.

Θα μου πεις "αυτά τα ξέρω". Και ερωτώ: από που βγάζεις το συμπέρασμα στο πρώτο σου κείμενο με την φράση "Ξεκινάω και βρίσκω (ας μιλήσω για το ίδιο σύστημα) 7 ματς σε απόδοση 3,00.Μόλις πιάσω κάποιο σε οποιοδήποτε βήμα,τα πετάω τα υπόλοιπα.Μου έδωσαν τον όρο που ζητάω.ΤΕΛΟΣ.
Πάω και βρίσκω άλλα 7 ματς,διαφορετικά.Κάνω το ίδιο."
Φυσικά και "πετάς" τα υπόλοιπα 6. Γιατί αν κερδίσεις με το πρώτο μαξιλαράκι, ξαναφτιάχνεις το σύστημα και ξεκινάς από την αρχή. Επίσης η φράση "Πάω και βρίσκω άλλα 7 ματς,διαφορετικά.Κάνω το ίδιο." είναι "άσχετη" καθώς δεν βρίσκουμε καθόλου 7 ματς μαζεμένα αλλά ένα-ένα. Τελειώνει το πρώτο; Κέρδισε; ΟΚ, ξαναφτιάχνουμε το σύστημα και πάμε για 1 στα 7 ξανά. Με την φράση σου αυτή, δίνεις την εντύπωση στον αναγνώστη σου ότι βρίσκουμε π.χ. 4 μαζεμένα ματσάκια αν έχουμε 4 μαξιλαράκια και τα παίζουμε όλα μαζί.

Επίσης στο 2ο παράδειγμά σου αναφέρεις πάλι:

"Έστω ότι βάζουμε σαν απόδοση 2,00 και όρο 2 μαξιλαράκια.

Παίζουμε το πρώτο ματς.Κερδίζουμε

(Εδώ παύση! Δεν αναφέρεις ότι ξαναφτιάχνουμε το σύστημα)
Παίζουμε το δεύτερο ματς.Χάνουμε.
Παίζουμε το τρίτο ματς.Κερδίζουμε (αν χάναμε ,έχανε και το σύστημα)."

(Φυσικά και θα χάσεις. Η γεννήτρια κάνει διαχείριση κεφαλαίου, δεν σε προστατεύει ή σε καθοδηγεί στις επιλογές σου. Αυτό είναι δική σου δουλειά). Μόνο που δεν υπάρχει σύνδεση του 1ου κερδισμένου παιχνιδιού με τα άλλα 2 γιατί το 1ο παιχνίδι αφορά το "μητρικό" σύστημα. Τα άλλα δύο για το νέο που θα φτιάξεις εφόσον έχεις κερδίσει ήδη το 1ο μαξιλαράκι του 1ου συστήματος.

Επίσης: "Για να συνεχίσει το σύστημα έπρεπε να πιάσουμε 2 στα 3 ματς και όχι 1 στα 2 που έχουμε ζητήσει σαν όρο.". Λάθος κι εδώ. Αν χάσεις το 1ο και πιάσεις το 2ο, ξαναφτιάχνεις το σύστημα και ζητάς πάλι 1 στα 2. Γιατί τα συνδέεις τα δύο συστήματα εφόσον πλέον, μετά το 2ο κερδισμένο μαξιλαράκι στο 1ο σύστημα, το 2ο σύστημα είναι πλέον "απόγονος" του πρώτου, σαν πατέρας με παιδί; Δεν είναι συνέχειά του.

Και τέλος, λες παρακάτω: "Με τον τρόπο που λέω,κάνουμε το εξής.Διαλέγουμε 2 ματς.Παίζουμε το πρώτο.Κερδίζουμε?το άλλο ματς το πετάμε.δεν το ακουμπάμε.βγάζουμε άλλη δυάδα.παίζουμε το πρώτο ματς.χάνουμε?παίζουμε το δεύτερο ματς.Έτσι όντως έχουμε 1 στις 2 προβλέψεις σαν όρο.το άλλο ματς που αφήσαμε δεν μας νοιάζει αν πέρασε ή όχι.Η δυάδα μας έδωσε τον όρο που ζητήσαμε." Μα ΑΥΤΟ ακριβώς κάνει η γεννήτρια: π.χ. έχεις 4 μαξιλαράκια. Έπιασες π.χ. το 3ο μαξιλαράκι; Σταματάς και φτιάχνεις το σύστημα από την αρχή με τα νέα δεδομένα, δηλαδή με αυξημένο το κεφάλαιο και με μειωμένες τις προσπάθειες.

Για να μην κουράζω τους αναγνώστες μας περαιτέρω: Σίγουρα κάτι έχεις στο μυαλό σου αλλά μάλλον δεν είναι αυτό που εννοείς στα γραφόμενά σου. Μήπως έχει επιρρεαστεί από τα έτοιμα συστήματα που δίνει ο Κώστας στον έξω κόσμο και τα οποία στην ουσία είναι στατικά; Αν κερδίσεις στο 2ο μαξιλαράκι, δεν μπορείς να το ξαναφτιάξεις το σύστημα και θα πρέπει να παίξεις πάλι τα ίδια. Για να μπορέσεις να "συναρμολογήσεις" το νέο σύστημα θες την Γεννήτρια η οποία δεν είναι δωρεάν. Επίσης δεν έχω σκοπό να σε ειρωνευτώ ή διαψεύσω. Αλλά φαντάζομαι ότι ή αγνοείς κάποια πράγματα ή έχεις μπερδευτεί.

Ενοοείται ότι όλοι περιμένουμε να μας εξηγήσεις, επάνω στα γραφόμενά μου το διαφορετικό που προτείνεις. Ειδάλλως λες πράγματα που για την γεννήτρια είναι αυτονόητα κι εξηγούν τον τρόπο λειτουργίας της! :)
Last edit: 25/02/2012 18:34 by gotchagr.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "_QQ_"Σε Ευχαριστώ"_QQ_": BigParas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
25/02/2012 18:29 #859 από gotchagr
Να απαντήσω κι εδώ για να δεις ότι μάλλον δεν έχεις καταλάβει πώς λειτουργεί η κλασσική Γεννήτρια:

mesologgi έγραψε: Και ένα ακόμη παράδειγμα,απόδειξη ότι ο τρόπος που προτείνω οδηγεί σε καλύτερα αποτελέσματα:

Έστω ότι έχουμε 2 μαξιλαράκια

Τα 4 πρώτα στοιχήματα έχουν τα εξής 16 αποτελέσματα

1)ΝΙΚΗ-ΝΙΚΗ-ΗΤΤΑ-ΗΤΤΑ

Ας σταματήσουμε εδώ. Εφόσον έχεις 2 μαξιλαράκια γιατί βάζεις 4 αποτέλεσματα; ΝΙΚΗ το πρώτο; ΣΤΟΠ! Ξανά το σύστημα με τα κέρδη και πάμε για 1 στα 2. Το επόμενο ΝΙΚΗ. Ξανά το σύστημα από την αρχή κλπ. Μετά ΗΤΤΑ-ΗΤΤΑ; Πάμε για βρούβες. Πάπαλα το σύστημα. Με δύο λάθος επιλογές τι θα έχεις ως κεφάλαιο; Μηδέν.

Πάμε παρακάτω:

Έτσι απλά στα 6 πρώτα στοιχήματα,δείτε σε πόσες κερδίζει ο τρόπος που προτείνω ενώ ταυτόχρονα χάνει ο κλασσικός τρόπος:

Ν-Ν-Ν-Η-Η-Ν
Ν-Η-Η-Ν-Ν-Ν
Ν-Η-Η-Ν-Η-Ν
Ν-Η-Ν-Η-Η-Ν
Η-Ν-Ν-Η-Η-Ν
Ν-Η-Η-Ν-Ν-Η

Όπως βλέπετε παραπάνω,οι πιθανότητες νίκης ενός συστήματος αυξάνονται θεαματικά αν ακολουθήσουμε την τακτική που σας αναφέρω.
Ελπίζω να βοήθησα.

Κι εδώ. Νίκη; Ξανά το σύστημα. Άλλη νίκη. Ξανά. Άλλη Νίκη; Ξανά. Δύο ήττες στη σειρά (διαδοχικά); Πάπαλα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "_QQ_"Σε Ευχαριστώ"_QQ_": BigParas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
25/02/2012 22:38 #864 από mesologgi
Δεν δίνω καμμιά εντύπωση ότι παίζουμε όλα τα ματς μαζί.Που το αναγάγετε αυτό,ούτε που κατάλαβα.Βρίσκω είπα 7 ματς (εννοείται σε διαφορετικές ώρες - η γεννήτρια δουλεύει αφού τελειώσει το ένα ματς) και παίζω μέχρι να πιάσω κάποιο.Μόλις το πιάσω,τα υπόλοιπα που έπονται,δεν τα παίζω.Αυτό λέω.
Τέλος πάντων.

Δυστυχώς δεν μπορώ να γίνω περισσότερο κατανοητός.
Το ότι εγώ με τον τρόπο που προτείνω δεν χάνω σε δύο συνεχόμενες λανθασμένες προβλέψεις με 2 μαξιλάρια,ενώ με τον τρόπο που παίζετε εσείς την γεννήτρια,χάνετε,δεν λέει και πολλά.
Τι άλλο να πω.
Και μόνο που 500 μέλη,από καμμιά 10αριά να πω (και λίγα λέω) συστήματα το κάθε ένα,και παρουσιάζονται καμμιά 20αριά νίκες,δεν σας λέει κάτι.
Το ότι στο απλό παράδειγμα μετά την Ν-Η-Η εγώ συνεχίζω στο σύστημα με την γεννήτρια ενώ εσείς χάνετε (με δύο μαξιλάρια),δεν γίνεται κατανοητό.
Ειλικρινά,δεν ξέρω πως αλλιώς να παρουσιάσω την σκέψη μου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
25/02/2012 22:39 #865 από mesologgi

gotchagr έγραψε: Να απαντήσω κι εδώ για να δεις ότι μάλλον δεν έχεις καταλάβει πώς λειτουργεί η κλασσική Γεννήτρια:

mesologgi έγραψε: Και ένα ακόμη παράδειγμα,απόδειξη ότι ο τρόπος που προτείνω οδηγεί σε καλύτερα αποτελέσματα:

Έστω ότι έχουμε 2 μαξιλαράκια

Τα 4 πρώτα στοιχήματα έχουν τα εξής 16 αποτελέσματα

1)ΝΙΚΗ-ΝΙΚΗ-ΗΤΤΑ-ΗΤΤΑ

Ας σταματήσουμε εδώ. Εφόσον έχεις 2 μαξιλαράκια γιατί βάζεις 4 αποτέλεσματα; ΝΙΚΗ το πρώτο; ΣΤΟΠ! Ξανά το σύστημα με τα κέρδη και πάμε για 1 στα 2. Το επόμενο ΝΙΚΗ. Ξανά το σύστημα από την αρχή κλπ. Μετά ΗΤΤΑ-ΗΤΤΑ; Πάμε για βρούβες. Πάπαλα το σύστημα. Με δύο λάθος επιλογές τι θα έχεις ως κεφάλαιο; Μηδέν.

Πάμε παρακάτω:

Έτσι απλά στα 6 πρώτα στοιχήματα,δείτε σε πόσες κερδίζει ο τρόπος που προτείνω ενώ ταυτόχρονα χάνει ο κλασσικός τρόπος:

Ν-Ν-Ν-Η-Η-Ν
Ν-Η-Η-Ν-Ν-Ν
Ν-Η-Η-Ν-Η-Ν
Ν-Η-Ν-Η-Η-Ν
Η-Ν-Ν-Η-Η-Ν
Ν-Η-Η-Ν-Ν-Η

Όπως βλέπετε παραπάνω,οι πιθανότητες νίκης ενός συστήματος αυξάνονται θεαματικά αν ακολουθήσουμε την τακτική που σας αναφέρω.
Ελπίζω να βοήθησα.

Κι εδώ. Νίκη; Ξανά το σύστημα. Άλλη νίκη. Ξανά. Άλλη Νίκη; Ξανά. Δύο ήττες στη σειρά (διαδοχικά); Πάπαλα.


Εγώ με τον τρόπο που πρότεινω δεν έχει πάπαλα μετά τις δύο ήττες.ΣΥΝΕΧΙΖΩ να παίζω στο σύστημα!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
25/02/2012 23:55 #866 από BigParas

mesologgi έγραψε: Δεν δίνω καμμιά εντύπωση ότι παίζουμε όλα τα ματς μαζί.Που το αναγάγετε αυτό,ούτε που κατάλαβα.Βρίσκω είπα 7 ματς (εννοείται σε διαφορετικές ώρες - η γεννήτρια δουλεύει αφού τελειώσει το ένα ματς) και παίζω μέχρι να πιάσω κάποιο.Μόλις το πιάσω,τα υπόλοιπα που έπονται,δεν τα παίζω.Αυτό λέω.
Τέλος πάντων.

Δυστυχώς δεν μπορώ να γίνω περισσότερο κατανοητός.
Το ότι εγώ με τον τρόπο που προτείνω δεν χάνω σε δύο συνεχόμενες λανθασμένες προβλέψεις με 2 μαξιλάρια,ενώ με τον τρόπο που παίζετε εσείς την γεννήτρια,χάνετε,δεν λέει και πολλά.
Τι άλλο να πω.
Και μόνο που 500 μέλη,από καμμιά 10αριά να πω (και λίγα λέω) συστήματα το κάθε ένα,και παρουσιάζονται καμμιά 20αριά νίκες,δεν σας λέει κάτι.
Το ότι στο απλό παράδειγμα μετά την Ν-Η-Η εγώ συνεχίζω στο σύστημα με την γεννήτρια ενώ εσείς χάνετε (με δύο μαξιλάρια),δεν γίνεται κατανοητό.
Ειλικρινά,δεν ξέρω πως αλλιώς να παρουσιάσω την σκέψη μου.


Πάνο , δεν μπορούμε να το καταλάβουμε με τον τρόπο που περιγράφεις.
Ισως να ήταν καλύτερο να ξεκινήσεις κάποιο σύστημα και να μας το δείξεις στην πράξη πως ξεπερνάς το όριο των μαξιλαριών αυξάνοντας το κεφάλαιο σου.

Οπως και να έχει , κάθε προτροπή ή παρατήρηση είναι πάντα καλοδεχούμενη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
26/02/2012 16:45 #886 από gotchagr

BigParas έγραψε:

mesologgi έγραψε: Δεν δίνω καμμιά εντύπωση ότι παίζουμε όλα τα ματς μαζί.Που το αναγάγετε αυτό,ούτε που κατάλαβα.Βρίσκω είπα 7 ματς (εννοείται σε διαφορετικές ώρες - η γεννήτρια δουλεύει αφού τελειώσει το ένα ματς) και παίζω μέχρι να πιάσω κάποιο.Μόλις το πιάσω,τα υπόλοιπα που έπονται,δεν τα παίζω.Αυτό λέω.
Τέλος πάντων.

Δυστυχώς δεν μπορώ να γίνω περισσότερο κατανοητός.
Το ότι εγώ με τον τρόπο που προτείνω δεν χάνω σε δύο συνεχόμενες λανθασμένες προβλέψεις με 2 μαξιλάρια,ενώ με τον τρόπο που παίζετε εσείς την γεννήτρια,χάνετε,δεν λέει και πολλά.
Τι άλλο να πω.
Και μόνο που 500 μέλη,από καμμιά 10αριά να πω (και λίγα λέω) συστήματα το κάθε ένα,και παρουσιάζονται καμμιά 20αριά νίκες,δεν σας λέει κάτι.
Το ότι στο απλό παράδειγμα μετά την Ν-Η-Η εγώ συνεχίζω στο σύστημα με την γεννήτρια ενώ εσείς χάνετε (με δύο μαξιλάρια),δεν γίνεται κατανοητό.
Ειλικρινά,δεν ξέρω πως αλλιώς να παρουσιάσω την σκέψη μου.


Πάνο , δεν μπορούμε να το καταλάβουμε με τον τρόπο που περιγράφεις.
Ισως να ήταν καλύτερο να ξεκινήσεις κάποιο σύστημα και να μας το δείξεις στην πράξη πως ξεπερνάς το όριο των μαξιλαριών αυξάνοντας το κεφάλαιο σου.

Οπως και να έχει , κάθε προτροπή ή παρατήρηση είναι πάντα καλοδεχούμενη.


Συμφωνώ απολύτως. Εγώ ξέρω ότι με την κλασσική γεννήτρια, μετά το τέλος των μαξιλαριών, πάει το κεφάλαιο. Εσύ πώς συνεχίζεις; Γι' αυτό θα ήταν καλύτερα, όπως γράφει και ο Κώστας, να κάνεις ένα ιδεατό σύστημα να το δούμε την πράξη. Ξαναλέω: μπορεί να έχεις βρει κάτι που δεν αντιλαμβανόμαστε οι πολλοί και πρέπει να το δούμε στην πράξη. Είμαστε ανοικτοί σε νέες ιδέες. Εξάλλου ΟΛΟΙ έχουμε έναν κοινό εχθρό: τους μπούκηδες.

Όσο για τα 500 μέλη κα τα 10 συστήματα που λες, ούτε το ένα είναι απόλυτο ούτε και το άλλο είναι σωστό. Τα συστήματα είναι πάνω από 10 (!!) αλλά και το πλήθος των μελών μπορεί να είναι 450-διαβάζουμε και παίζουμε και 50-φτιάχνουμε συστήματα και τα δημοσιεύουμε. Τι περίμενες; Με 500 μέλη να είχαμε και 500 ενεργά συστήματα;

Θα περιμένω να δω ένα παράδειγμα γιατί ναι μεν καταλαβαίνω ότι έχεις μια καλή ιδέα αλλά από την άλλη δεν μπορώ να καταλάβω πώς την υλοποιείς εφόσον μετά το τέλος των μαξιλαριών, αν δεν μηδενίσει το κεφάλαιο, θα παραμείνουν ψύχουλα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
26/02/2012 23:10 #890 από mesologgi
Θα προσπαθήσω μέσα στην εβδομάδα να ξεκινήσω ένα πραγματικό σύστημα και όχι ιδεατό για να δούμε τι γίνεται.Σε ιδεατή μορφή μπορώ να σας παρουσιάσω με τα ματς που έληξαν και τι θα έκανε το σύστημα αλλά καλύτερα να το δούμε στην πράξη.
Αναμονή λοιπόν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.504 δευτερόλεπτα

Στηρίξτε την ιστοσελίδα μας

 Οι υπηρεσίες της ιστοσελίδας μας προσφέρονται ΔΩΡΕΑΝ σε όλο τον κόσμο.

Αν επιθυμείτε, μπορείτε να συμβάλετε στα έξοδα της σελίδας μας , χρησιμοποιόντας την παρακάτω φόρμα ΔΩΡΕΑΣ

 

Support our Website

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ

  • Χρήστες 7481
  • Άρθρα 188
  • Εμφανίσεις Άρθρων 3101970

 

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 611 επισκέπτες και κανένα μέλος

 

 

 

Βίντεο με οδηγίες

Ακολουθήστε την σύνδεση και δείτε

τα βίντεο των υπολογιστών μας

 

Στατιστικά Ιστοσελίδας